E-Mail ve Sms Marketing

“Artık SMS mi kaldı yahu!? Biz internetten zaten söyleyeceklerimizi ifade ediyoruz.” Diyebilirsiniz. Ancak araştırmalar gösteriyor ki halen SMS hatırı sayılır düzeyde bir pazarlama yöntemi olarak görülüyor. SMS ile etkileşim kurmaktan hoşlanan insan sayısı günümüzde %75 oranında iken bunların %70’i ilgilendikleri markaların tekliflerini ve güncel bildirimlerini SMS olarak görmek istiyor. Üstelik gönderilen SMS ’e geri bildirim yapanların oranı %31 olduğu ve gönderildiği andan itibaren 5 dakika içinde açılan SMS ’lerin oranı ise %95 olduğu araştırmalar ışığında gözlemlenmektedir. Bu hiç fena olmayan araştırma sonuçlarından yola çıkarak bu kitleyi, bağlı olduğunuz veya girişimde bulunduğunuz sektöre veya demografik özelliklerine veya sevdiği ürünlere göre gruplandırıp her gruba da ayrı ayrı, profesyonel yazarların yazdığı yaratıcı ve otomatik mesajlar göndermek ister miydiniz? Elbette bu daha mantıklı olandır. Çünkü bahsettiğimiz orana sahip kişi sayısına manuel olarak SMS göndermek oldukça zaman ve enerji kaybı yaratabilir. İş te tam da bu evrede SMS Marketing işlerinizi kolaylaştırır.

Bir kişiye veya kuruluşa e-mail göndermenin bir tasarım, yazarlık ve kuralları vardır. Hayatlarımızda bir kez olsun maillerimizi kontrol ettiğimizde SPAM klasörüne düşen ancak sizler için önemli olabilecek mailler ile karşılaşmışsınızdır. O gerçek maillerin SPAM niteliği taşımasının sebebi, gönderildiği alanda yer alan belli başlı kurallara uyumlu olmaması ve ya gönderilen sunucu kaynağından kaynaklanan bir problemden kaynaklanabilir. Bu nedenle güçlü donanım ve yazılım gücüyle doğru ve etkili mailler yazmak gereklidir. Bu konuda profesyonel bir destek almak hem maddi kaynaklarınız için en uygunu olur hem de kullanıcı zaman yönetimini etkili bir biçimde gerçekleştirmiş olur.

Tüm SMS ve e-mail yönetimini daha iyi yapabilmek için önemli olan sürece, kitleye ve sonuca göre hazırlanan analiz ve raporlamadır. Kampanyanın, reklamın ve şirketinize veya ürününüze dair güncel bildirimlerin durumunu ve performansını anlık olarak izlemek size büyük bir avantaj sağlar. Ayrıca e-posta pazarlamanızın performansını tek başına veya B2C marketing cloud ’da ki diğer tüm kanallarınızla karşılaştırmalı olarak ölçebiliriz.

E-mail ve SMS marketing hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için sizleri bekliyoruz.

İletisime Geçin

Tüm internette büyümeye hazır olun!

Dijital Dünyada emin adımlarla ilerleyerek kazancımızı birlikte artıralım.
Bunun için Ücretsiz Danışmanlık ve Analiz Taleplerini gerçekleştirelim.
İletisime Geçin