Reklam ve Metin Yazarlığı

Reklam yazarlığı ilk olarak 19. Yüzyılda Claude HOPKİNGS tarafından satış ve teşvik etme amacıyla başlamıştır. Claude HOPKİNGS’in reklam yazarlığının başlangıcı olması, kampanyalarının yapılmasından önce tüketici davranışının analizinin yapılması zorunluluğunu geliştirmiş olmasıdır. Mesleki olarak hayatımıza giriş yapması 1892 senesine dayanır. İlk defa bir reklam yazarı The NW Ayer ve Philadelphia’da ki “Son Ajansı” kopya satışını arttırmak için tam zamanlı çalıştırmak üzere bir kişiyi işe almasıyla başlamıştır. Günümüzde ise insanların ihtiyaçlarından daha fazlası kişilik, tercih ve yönelim analizlerine göre fikir oluşturup bunun üzerine reklam metinlerinin geliştirildiği ve uygun, yaratıcı görsel tasarımlarla zenginleştirildiği, hızlandırılmış bir e-pazarlama dönemi sürdürülmektedir. Bir reklam yazarı reklam metninin uzunluğunu, reklamın paylaşılacağı ortama göre değişiklik gösterse de mümkün oldukça kısa tutulmalı ve ilk kelimelerinden itibaren müşterinin ilgisini çekmelidir. Giriş satırlarında ki bir duygu, merak duygusu veya fiziksel etkileşim, kişilerin paylaşımda bulunduğunuz ortamda ki kalıcılığını arttırmaktadır. Ancak bu durumları geliştirirken reklamını yapacağınız nesnenin veya fikrin, metin içerisinde ana konuyu oluşturması gerektiği ve farkının da açıkça ortaya konulması gerektiği de unutulmamalıdır. Yani yaratıcılık ile ana tema dengesinin dikkatli bir şekilde oluşturulması gerekmektedir. Metin yazarının dikkat etmesi gereken bir diğer unsur da, reklamla etkileşim halinde bulunacak kitlenin demografisi ve yaşam kalitesidir. Her şeyin başında olan Türkçe ‘nin doğru kullanması ve redaksiyon, kişinin, nesnenin, kurumun veya kuruluşun güvenilirliğini perçinlemektedir. Ancak bu kurallara uyarak hazırladığınız bir reklam sayesinde kitleniz ile bağlantı kurabilirsiniz. Bizim için tutarlılık, titizlik, verimlilik, planlı ilerleyiş, doğruluk ve zamanlama çok önemlidir.

Firmalar ve blog sahipleri düzenli olarak takipçilerine içeriklerini ve reklamlarını profesyonel olarak sunmalıdırlar. Firmaların bütçeleri doğrultusunda size özel hizmetler sunabiliriz. Bilgi birikimi dahilinde firmanızda çalıştıracağınız personelin maaş ortalaması 2500-3000 TL olup size maliyeti 5000 TL’yi bulabilmektedir. Bizler uygun paketlerle dışarıdan bir ekiple çalışmanızı daha uygun görmekteyiz. Hizmetlerimizle size destek olmaktan memnuniyet duyarız.

Size Verebileceğimiz Hizmetler

Her türlü web sitesi projelendirmesi,
Her türlü tanıtım argümanı projelendirmesi,
Proje yürütücülüğü,
Proje geliştiriciliği,
Metin yazarlığı,
İçerik editörlüğü ve ürün açıklama yazımı,
Proje yönetimi bünyesinde sosyal medya metin yazarlığı
Dergi ve gazetelere yazı hazırlanması
Haber Bülteni hazırlama ve mailing işlemleri

‘  sizin fikrinize, ürününüze veya şirketinize ve hedef kitlenize uygun bir biçimde titizlikle yapılmaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz kurallara ve ilkelere göre kaliteli bir makale yazmak kolay değildir. TRİA size profesyonel metin yazarları eşliğinde gerek reklam yazarlığı gerekse web sitenizde en önemli ihtiyaçlarınızdan biri olan web sitesi tabanlı metin yazarlığı kapsamında yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktadır.
Metin yazarlığı alanında 1 adet 250 kelimelik makale 40 TL olmakla birlikte 500 kelimeye kadar makale yazılabilir. Detayları görüşmek üzere bize irtibat numaramızdan ya da web sitemizde yer alan “İletişim” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz sayıda ürünün veri girişini web sitenize, açıklamaları ve görselleriyle birlikte girebiliriz. Eğer ürünlerinizin görsel eksikliği veya kaliteli görsel problemi varsa profesyonel ekibimizle bu problemin üstesinden kalkmak işten bile değildir. Ayrıca ürünün yerleştirileceği ortam hazır bir web sitesi ise, tüm hazır web site formatlarının hakimi olan profesyonel bir tasarım ekibi sizinle çalışmayı bekliyor.

Eğer fotoğraflarınız eksik ise tanesi 5 TL’ye fotoğraf çekim + Photoshop paketimizden yararlanabilirsiniz.
İndirimli paketimizden yararlanmanın tam sırası!
100 adet ürün resmi + 100 adet Photoshop + İstanbul için ücretsiz Nakliye Kdv Dâhil 999 TL yerine 700 TL ‘dir. (Küçük ürünler için geçerlidir.Büyük ürünler için teklif alınız. 100 ürün ve üstü İstanbul içi ücretsiz alıyoruz.) Doğru görsel her şeydir. Görsellerin yerleştirme işlemi sırasında sizinle irtibatta kalmak bizim için çok önemlidir. Sizin bakış açınız bizim için önemli bir kadraj sunmaktadır.

İletişime Geçin

Tüm internette büyümeye hazır olun!

Dijital Dünyada emin adımlarla ilerleyerek kazancımızı birlikte artıralım.
Bunun için Ücretsiz Danışmanlık ve Analiz Taleplerini gerçekleştirelim.
İletişime Geçin